Sun Fast 30 One Design Nekompromisní závodní loď naprogramovaná pro vítězství!

Jeanneau a Multiplast, dva velcí hráči ve světě plachetnic, vázáni společnými hodnotami, se přirozeně rozhodli spolupracovat a spojit síly při vývoji nové vysoce výkonné a přístupné plachetnice. Tento nový design, poháněný silným závazkem k odpovědnosti, nabídne intenzivní zážitek z plachtění.

Sun Fast 30 One Design je výsledkem projektu iniciovaného třemi prestižními kluby offshore jachtingu a jeho cílem je stát se referenční One Design Class pro offshore plachtění s ambiciózním a mezinárodním závodním programem.

GENEZE
Tento designový projekt 30stopé offshore závodní lodě iniciovala skupina tří jachtařských klubů - UNCL-Racing Division z Yacht Club de France, Royal Ocean Racing Club (UK) a Storm Trysail Club (USA) s cílem podpořit tuto disciplínu, zpřístupnit plachtění a trénovat novou generaci závodníků.

Sdružení VPLP Design/Multiplast zvítězilo v mezinárodní soutěži projektu „Třída 30: Postavme budoucnost“.

Sun Fast 30 One Design, navržený společností VPLP Design, těží z intenzivních studií z výkonného a všestranného moderního trupu (semi scow), přizpůsobeného pro offshore účely.

Multiplast přináší všechny své špičkové odborné znalosti do koncepce tohoto one-designového jednotrupu do nejmenších detailů, aby nabídl vysoce výkonnou, dobře vybavenou a dostupnou loď se snadnou údržbou a nízkými pořizovacími náklady.

PARTNERSTVÍ MULTIPLASTU A JEANNEAU
Jeanneau a Multiplast, propojují společné hodnoty. Spojují své síly a příslušné odborné znalosti kolem tohoto perspektivního projektu ve světě oceánských závodů.

Multiplast přináší na jedné straně své odborné znalosti v koncepci a vývoji offshore závodních lodí. Na druhé straně se stará o vztahy s kluby odpovědnými za spuštění a animaci programu Třídy a závodů a také o dohled nad prodejem na podporu distribuční sítě Jeanneau.

Jeanneau bude vyrábět Sun Fast 30 One Design ve své loděnici v Cheviré nedaleko Nantes. Kromě své agility a průmyslové kapacity poskytuje Jeanneau všechny služby, záruky a technickou podporu, které nabízí její organizace a její globální distribuční síť.

VÝKONNÁ A EKOLOGICKY ODPOVĚDNÁ LOĎ

Kromě výkonu je srdcem akce těchto dvou značek respekt k biologické rozmanitosti a vodnímu prostředí.

To vysvětluje zvláštní pozornost, která byla věnována inovacím a ekologickému designu v souladu s původními specifikacemi soutěže, s globálním ohledem na fázi konstrukce, použití lodi a způsobu plavby.

Revoluce tohoto projektu se týká použití pryskyřice Elium®, termoplastické pryskyřice od společnosti Arkema. Tato pryskyřice se vyznačuje tím, že je vyrobena z 20 % z recyklovaného materiálu, ale je také recyklovatelná.

Proto hraje roli během celého životního cyklu lodi. Za prvé, umožňuje recyklovat odpad z výroby. Umožňuje také dekonstrukci a recyklaci všech kompozitních dílů díky oddělení vláken a matrice.

Tato pryskyřice má stejné mechanické vlastnosti jako tradiční pryskyřice. Umožňuje konstrukci při podobné hmotnosti a zachovává výkon a spolehlivost tohoto nového modelu. Sun Fast 30 One Design bude první sériově vyráběnou recyklovatelnou plachetnicí.

Tento vývoj je výsledkem více než 3 letého výzkumu a vývoje v rámci skupiny Bénéteau Group s cílem vyvinout se společností Arkema třídu pryskyřice Elium® vhodnou pro stavbu lodí.

Kromě toho jsou nabízeny dva motory, tradiční vznětový motor a elektrický se stejnou hmotností, aniž by to mělo vliv na jedno provedení.

MULTIPLAST
Carboman Group, jejímž je Multiplast součástí, je dnes předním evropským hráčem ve světě kompozitních materiálů, schopným nabídnout velmi širokou škálu produktů a řešení. Jedna z jejích dceřiných společností, Ouest Composites Industries v Auray, v současné době vyrábí předlisky a formy pro loď.

Jak nezmínit významný přínos Multiplastu pro flotilu nasazenou na Route du Rhum. Ve skutečnosti bylo více než 10 % lodí v této edici zcela postaveno v loděnici ve Vannes a na svém kontě mají nejméně čtrnáct lodí, včetně 4 Ultime, ze 138 lodí na startovní čáře. Multiplast se může pyšnit tím, že vyhrál třikrát za sebou v kategorii Ultime: Groupama 3 v roce 2010, Banque Populaire VII v roce 2014 a Idec Sport v roce 2018.

JEANNEAU
Jako přední výrobce již více než 60 let je posláním Jeanneau umožnit každému objevovat potěšení z moře, být svědkem jedinečných okamžiků štěstí v naprostém klidu a sdílet čisté zážitky na vodě. Svět jachtingu je nedílnou součástí DNA Jeanneau, která těží ze silného dědictví a uznávaných odborných znalostí v oblasti závodění. Jeanneau se účastnil největších oceánských závodů a duch soutěžení byl vždy hnací silou ve vývoji společnosti. Jako průkopník se Jeanneau spoléhal na inovace a technologie, aby zůstal na špici.

V roce 1982 se Jeanneau stává výhradním dodavatelem Tour de France a la Voile s „Rush“, následovaným „Selection“ a nakonec „Jeanneau One Design“ v letech 1992 až 1998. Jeanneau je také součástí působivého projektu Philippe Poupon traťový rekord, na palubě katamaránů „Fleury Michon“, včetně vítězství v roce 1986 na Route du Rhum.

V roce 1990 získaly první tři místa na Route du Rhum trimarany vyrobené Jeanneau Techniques Avancées (Pierre 1er Florence Artaud, Fleury Michon 9 Philippe Poupon a RMO Laurent Bourgnon).

S řadou Sun Fast a novým Sun Fast 30 One Design potvrzuje Jeanneau svou vášeň pro lidská a technická dobrodružství tím, že nabízí přístupné závodní lodě.

 

Fotogalerie

 

  • Přehled vybavení a ceník

 

Technická data 

Celková délka 10,40 m / 34'1"
Šířka 2,90 m / 9'9"
Ponor - standardní kýl 2 m
Hmotnost 2 650 kg
Motor NANNI 10 Hp Sail Drive
Palivová nádrž 40 l
Celková plocha plachet 59 m², zadní vítr 137 m²
Počet lůžek 2+2
EC certifikace A4 / B5 / C6
Design VPLP Design

 

© 2024 FAS yachting, made by webdesign studio EpaX